Platforma Shopee Polska kończy działalność

Platforma zapewnia szeroki asortyment produktów zarówno od lokalnych, jak i międzynarodowych sprzedawców, a obsługę kupujących wspiera system zintegrowanych płatności i logistyki. Ta ostatnia miała trwać od 9 do 15 stycznia 2023 roku. Pamiętaj także, że to dopiero własny sklep internetowy da Ci pełną niezależność. To także brak prowizji i pewność, że nie zniknie on z rynku – dopóki Ty tego nie zechcesz. Pojawiają się też informacje, że przyczyną jest niepewność związana z sytuacją makrogospodarczną, która już teraz dotknęła singapurską spółkę Sea (właściciela Shopee) tworzącą również gry mobilne.

Do reklam zatrudniała znane w naszym kraju gwiazdy, jak np. Platforma kończy swoją działalność nad Wisłą. Shopee to platforma zakupowa działająca przede wszystkim we Wschodniej Azji (Singapur,
Tajlandia, Indonezja, Wietnam, Filipiny oraz Tajwan) oraz Brazylii. Shopee jest
częścią Sea Ltd, globalnej firmy internetowej notowanej na giełdzie w Nowym
Yorku. Sea prowadzi również działalność w zakresie cyfrowej rozrywki (Garena)
oraz cyfrowych usług finansowych (SeaMoney). W ubiegłym roku Shopee zakończyło
działalność we Francji i Hiszpanii, a Polska pozostawała jego ostatnim europejskim rynkiem.

Shopee od 13 stycznia 2023 roku zamyka działalność w Polsce – podała w czwartek, nieoficjalnie, agencja Bloomberga. Na potwierdzenie doniesień
prasowych nie trzeba było długo czekać, ponieważ chwilę później na polskiej
stronie shopee.pl ukazał się komunikat informujący o szczegółach. Platforma Shopee kończy działalność w Polsce.

Jednakże, istnieją również alternatywne platformy zakupowe, które warto rozważyć. „W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem Obsługi Klienta poprzez formularz kontaktowy” — czytamy w komunikacie. Przełożyło się to na pogłębienie straty operacyjnej z 1,14 do 1,83 mld dolarów i straty netto z 1,43 do 2,08 mld. W efekcie koncern zanotował 165,4 mln dolarów skorygowanej straty EBITDA i 571 mln dolarów straty netto, wobec odpowiednio 357,6 i 569,3 mln dolarów straty rok wcześniej. Za to pion rozrywki cyfrowej Sea (koncern poprzez spółkę zależną Garena produkuje i tworzy gry wideo, jego największym hitem jest „Free Fire”) zanotował spadek kwartalnych wpływów o 18,8 proc. Z drugiej strony Michał Tykarski, dyrektor działu rozwoju biznesowego Shopee w Polsce, jeszcze pod koniec grudnia udzielił Polskiej Agencji Prasowej obszernych wypowiedzi, mówił m.in.

Shopee zwija się z Polski. To koniec platformy w naszym kraju

Na to spotkanie pracownicy zostali zaproszeni o godzinie 9.00 rano. Shopee było nadal na minusie, przy czym skorygowana strata EBITDA zmalała z 638,8 do 495,7 mln dolarów. Strata na rynkach azjatyckich zmniejszyła się o 31 proc.

  • W efekcie koncern zanotował 165,4 mln dolarów skorygowanej straty EBITDA i 571 mln dolarów straty netto, wobec odpowiednio 357,6 i 569,3 mln dolarów straty rok wcześniej.
  • Prezentujemy na swoich łamach tylko te zakłady bukmacherskie, które posiadają zezwolenie do urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów.
  • Obecnie Shopee jest największą platformą e-commerce w Azji Południowo-Wschodniej, odwiedzaną przez 343 mln użytkowników miesięcznie.
  • W zeszłym roku, z powodu problemów finansowych właściciela, pracę w tym azjatyckim gigancie e-commerce straciło wiele osób.

“W okresie przejściowym skupimy się w Polsce na wspieraniu lokalnej społeczności sprzedawców i kupujących, a także członków lokalnego zespołu naszej firmy” – czytamy również w oświadczeniu firmy. “Staramy się koncentrować na najbardziej olej ma wzrosła w cenie! prognoza na wrzesień 12-forex obiecujących dostępnych dla nas możliwościach rozwoju” – czytamy w oświadczeniu Shopee. Firma właśnie ogłosiła, że wycofuje się z naszego rynku. Czy można prowadzić sklep internetowy bez działalności gospodarczej?

Koniec Shopee Polska

To tam marka widzi większe perspektywy wzrostu i ma mocniejszą pozycję. Serwis Silesion.pl,przeznaczony jest TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Prezentujemy na swoich łamach tylko te zakłady bukmacherskie, które posiadają zezwolenie do urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów.

Twój pracownik opala się nad morzem w czasie pracy? No i niech się opala!

Porównanie z Allegro nie bierze się jednak znikąd – sprzedawcy mogą bowiem otwierać swoje własne “sklepy” na tej platformie i sprzedawać swoje produkty. A znajdziemy tam w zasadzie wszystko – od ubrań, przez kosmetyki, po… Shopee.pl, czyli polska wersja platformy z Singapuru działa od ok. września 2021 r.

Shopee kończy działalność w Polsce

Przy wsparciu ambasadora marki gwiazdy rock polo Sławomira, platforma zakupowa wywodząca się z Singapuru ogłosiła niespodziewanie decyzję o zakończeniu działalności w Polsce. Jej obecność na polskim rynku trwała nieco ponad rok. Zwiastunem kłopotów były duże zwolnienia pracowników przeprowadzone w październiku ub.r., choć Shopee deklarowało wtedy, że nie mają one wpływu na działalność biznesową w Polsce. Marka prowadziła kampanię “12.12 Świąteczne Mega Okazje” (kolejną w cyklu takich akcji – wcześniej były m.in. „5.5 Zakupowa Majówka” i “9.9 Dzień Super Zakupów”) wspieraną spotami radiowymi oraz online. Shopee tłumaczy, czemu wychodzi z Polski „Staramy się koncentrować na najbardziej obiecujących dostępnych dla nas możliwościach rozwoju” – czytamy w oświadczeniu Shopee.

Od tego czasu stało się największą platformą w regionie, z 343 milionami wizyt miesięcznie. Natomiast w pierwszych trzech kwartałach ub.r. Przy wzroście przychodów z 6,73 do 9 mld dolarów koszty ich uzyskania poszły w górę z 2,58 do 3,49 mld, a wydatki operacyjne – z 3,72 do 5,32 mld. Dodał, że Shopee włączyło też w Polsce program afiliacyjny dla sprzedawców, którzy reklamują swoje produkty w internecie. Jeśli dzięki ich reklamie produkt zostanie kupiony, to Shopee zwraca do 100 proc. W polskim biurze platformy było zatrudnionych ponad 200 osób.

Shopee-pi-pi-pipi-pipi wychodzi z Polski-i-i-i i to zaraz! To koniec irytujących reklam

Również, ponieważ wcześniej opuściła też m.in. Francję (po zaledwie kilku miesiącach od wejścia na tamtejszy rynek) oraz zakończyła operacje w czterech krajach w Ameryce Łacińskiej. Wycofanie się platformy z Polski może być dla wielu szokiem, ponieważ serwis regularne, przy okazji każdych „imienin miesiąca”, przygotowywał specjalną akcję promocyjną. Ponadto w jego ofercie znalazł się też Koszyk Antyinflacyjny, a ambasadorem Shopee Polska został Sławomir (z którym jednak bardzo szybko zakończono współpracę). W komunikacji marketingowej z wykorzystaniem QR kodów największy potencjał mają opakowania produktów i reklama zewnętrzna. A to przecież dopiero początek giełdowej sesji.

We wrześniu 2021 roku platforma Shopee została uruchomiona w Polsce. Również w 2021 roku aplikacja mobilna Shopee została najczęściej pobieraną aplikacją zakupową na świecie. 1,5% z podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego pozwala sfinansować część ich działań. Gdyby nie szef skarbu, philip hammond, wygłosił przemówienie to, niektóre z nich mogłaby mieć problem z zamknięciem… W 2021 roku Shopee rozszerzyło działalność na kraje w Ameryce Południowej i Meksyk. „Zaistniałe zmiany wynikają z bieżącej strategii Shopee, której celem jest optymalizacja wydajności operacyjnej na poziomie globalnym.

Shopee ogłosiło, że 13 stycznia kończy działalność w Polsce, a tym samym całkowicie wycofuje się z Europy. W oficjalnym stanowisku uzasadniającym tę decyzję firma podała, że chce skupić się na bardziej rentownych rynkach – w Azji i Ameryce Łacińskiej. Jednocześnie platforma zapewnia, że wszystkie zamówienia, złożone przed tym terminem, zostaną zrealizowane i otrzymają odpowiednie wsparcie oraz obsługę.

Ma gigantyczny sukces w gamingu, czyli grę własnej produkcji Free Fire na urządzenia mobilne, dostępną na 130 rynkach. Platforma, która zadebiutowała w Polsce jesienią 2021 roku, kończy działalność w naszym kraju. Shopee skomentowało powodu wycofania się z wersje mobilne mt4 i mt5 są tymczasowo niedostępne dla appstore polskiego rynku – donosi Business Insider. Firma przyznała, że chce skupić się na ‘najbardziej obiecujących możliwościach rozwoju’, a potencjał widzi w Azji i na rynkach Ameryki Łacińskiej. Według jego sprawozdania finansowego Sea w trzecim kwartale ub.r.